Počítanie do 10 – „Roboti“

23,90 

Sada „Počítanie do 10“  pomáha deťom postupne chápať význam čísel, pochopiť množstvá a následne aj základné matematické operácie ako je sčítanie a odčítanie. Zároveň pomocou magnetiek, ktoré sú súčasťou dieťa spozná ďalšie farby.

Technická špecifikácia: 

 • magnetická fólia, popisovateľná vrstva s potlačou
 • certifikované materiály vhodné pre deti
 • rozmer precvičovacej tabuľky: 15 cm x 19 cm × 0,3 cm
 • matematika zábavnou formou
 • nevhodné pre deti mladšie ako 3 roky (kvôli magnetkám)

Výrobky dostupné „Skladom“ zasielam do 2 pracovných dní.

Aktuálna dodacia lehota pri kúpe „Na objednávku“ je 7- 14 dní. Pre možnosť skoršieho dodania sa informujte na info@milado.sk.

Dostupné na objednávku

Popis produktu

Počítanie do 10 a samotné rozpoznávanie čísiel je pre dieťa obrovský míľnik. Ak sa dieťa bude učiť počítať zábavnou a nenáročnou formou, pomôžete mu si v číslach nájsť záľubu a to mu v budúcnosti môže skutočne uľahčiť život :). Matematike sa jednoducho nevyhneme ani v každodennom živote, napríklad pri nákupe, pri varení ale aj pri športe.

Ako teda postupovať? Skôr ako si deti začnú uvedomovať čísla a ich význam vedia ich odrecitovať (napr. do 10). Pre nich je to len básnička. Následne sa stretávajú s pojmami ako veľa, málo, viac, menej. Následne spoznávajú symboly čísel a postupne sa učia daným symbolom aj priradiť správny počet. Tu im pomáhajú pršteky a hlasné počítanie.

Hoci už dieťatko pozná čísla, neznamená to, že vníma aj ich postupnosť. Ďalším krokom je teda naučiť postupnosť, časom aj opačným smerom. A keď toto dieťatko zvláda hravou zadnou môžete vyskúšať aj jednoduché matematické operácie sčítanie a odčítanie.

Pri všetkých týchto postupných krokoch učenia sa čísel a počítania si môžete dopomôcť touto sadou magnetiek. Robte to však vždy postupne a prelínajte to aj s ostatnými aktivitami či metódami, aby to pre dieťatko bolo vždy zábavné a pestré.

Počítanie do 10 – technické parametre

Táto sada je zložená z jednej magnetickej precvičovacej tabuľky, ktorá je zároveň popisovateľná fixkou. Môžete ju pripevniť na kovový povrch (magnetickú tabuľu, chladničku), ale je ju možné samozrejme použiť aj samostatne, napríklad nechať ju položenú na stole.  Ďalej súčasťou sady je 130 kusov magnetiek, ktoré opäť môžete využívať separátne alebo spoločne.

Jednotlivé magnetky:

 • 10 kusov hranatých (6,5 x 8,5 cm) – s číslicami od 1-10 s ilustráciami robotov
 • 10 kusov hranatých (6 x 5,5 cm) – s vyobrazenými detskými prštekami
 • 110 kusov okrúhly (3cm) – 11 rôznych farieb po 10 kusov
 • 10 kusov okrúhlych (3cm) – so znamienkom =
 • 5 kusov okrúhlych (3cm) – so znamienkom +
 • 5 kusov okrúhlych (3cm) – so znamienkom –

Ako sada počítanie do 10 ešte deťom pomáha?

Deti si používaním malých magnetiek zároveň trénujú svoju jemnú motoriku. Sada na počítanie do 10 pomáha deťom rozvíjať ich logické uvažovanie, predstavivosť a zrakové vnímanie

Precvičovacia tabuľka je aj popisovateľná fixkami (na biele tabule), preto väčšie detičky nemusia využívať iba magnetky, ale môžu si do okienok kresliť, alebo si robiť úplne nejaké značky.  Tým podporíte aj ich kreatívne myslenie. Môžu si teda okienka vyfarbovať, robiť si krížiky, značiť si farebne. Čísla si môžu aj písať. Spôsob nechajte úplne na nich.

Fixky nie sú súčasťou, ale nájdete ich v našej kategórii doplnky k magnetickým tabuliam, kde nájdete aj stierky či čistiace tekutiny.

Je naozaj veľa možností, ako zabezpečiť, aby čísla boli pre deti skutočne zábavou. Viac tipov, ako na to si môžete prečítať na našom blogu. Nezabudnite nás sledovať aj na sociálnych sieťach Facebook a Instagram, kde pravidelne pridávame tipy na rôzne témy.

Originalita

vzory na látkach tvorím sama

SLovenská Výroba

oblečenie je šité na Slovensku

KVALITA

dbám na kvalitu materiálu a potlače

Pozri si aj toto...