Motivačná tabuľka na čistenie zubov pre deti – modrá

23,90 

Motivačná tabuľka na čistenie zubov pomáha rodičom nielen motivovať ich deti čistiť zúbky, ale prispieva aj k podpore ďalších zručnosti a schopnosti, ako je slovná zásoba, emočný rozvoj, kreativita, vnímanie času a používaním magnetiek aj jemná motorika.

Technická špecifikácia: 

  • magnetická fólia, popisovateľná vrstva s potlačou
  • certifikované materiály vhodné pre deti
  • rozmer dosky: 43,5 × 12,5 × 0,3 cm
  • povinnosti zábavnou formou
  • nevhodné pre deti mladšie ako 3 roky (kvôli magnetkám)
SKU MT00002Z Kategórie ,

Výrobky dostupné „Skladom“ zasielam do 2 pracovných dní.

Aktuálna dodacia lehota pri kúpe „Na objednávku“ je 7- 14 dní. Pre možnosť skoršieho dodania sa informujte na info@milado.sk.

Dostupné na objednávku

Popis produktu

Ako na čistenie zubov u detí?  Otázka, ktorú si povie asi každá novopečená mamička je, že  kedy začať umývať deťom zuby?  Sústrediť by sme sa však nemali na kedy, ale na ako to urobiť. Čistenie zúbkov nie je jednorazová záležitosť, ale denno-denná činnosť, ktorá sa u mnohých detičiek stáva skôr bojom. Pri čistení zubov deti učíme dvom úrovniam.

Po prvé ich musíme naučiť správnu techniku a za druhé im musíme vytvoriť návyk, robiť to naozaj každý jeden deň, ráno a večer a minimálne aspoň 2 minúty. Na začiatku technika nie je až tak dôležitá, ale vytvoriť dieťatku návyk môže byť naozaj riadna fuška, v prípade že dieťatko nechce otvoriť ani len ústa. Treba si uvedomiť, že deti nerobia veci, z ktorých majú strach a tie, pri ktorých cítia, že sú nútené.  Ako to teda urobiť? Urobte z čistenia detských zubov úžasný rituál, ktorý budú milovať. Ak je pre nich niečo zábavné, nebudú pozerať na to, že sa za tým skrýva nejaká povinnosť.

Jednou z vecí, ktoré môžete vytváraní rituálu použiť  je magnetická tabuľka na čistenie zubov. Je nielen skvelou motivačnou pomôckou pre deti, ale aj dizajnovým doplnkom do ich detskej izbičky alebo do kúpeľne. Deti milujú magnetky, preto je jej použitie zábavné. Je edukačná, pretože v spodnej časti je vyobrazený postup ako zúbky čistiť. Ako sa zo špinavého zubčeka stáva čistý. Samotné čistenie je potrebné potrebné podporiť aj ďalšími pomôckami, napríklad to môžete doplniť presýpacími hodinami.

Motivačná tabuľka na čistenie zubov – technické parametre

Môžete ju pripevniť na kovový povrch (magnetickú tabuľu, chladničku), ale je ho možné použiť aj samostatne, napríklad prilepiť obojstrannou lepiacou páskou o hladký povrch.  Tabuľku môžete používať naozaj od prvého zúbka dieťatka, hoci magnetky budete pripevňovať vy. Malé deti sa učia pozorovaním, a keď budú staršie budú to považovať za niečo prirodzené. Už v tak útlom veku budujete návyk k ústnej hygiene.

Motivačná tabuľka na čistenie zúbkov pozostáva z hlavnej časti,  magnetickej popisovateľnej tabuľky, na ktorej je nápis „Ako si čistím zúbky“. Je na nej znázornených 7 dní v týždni, ráno a večer. Do jednotlivých okienok sa pred čistením umiestni špinavý zúbok a cieľom je zúbky vyčistiť a následne ho nahradiť krásnym čistým zubčekom.  K dispozícii je celkovo 29 magnetiek.

  • 14 hranatých kusov magnetiek je čistý zúbok – 2 možnosti – dieťa si vyberá, ktorý sa mu aktuálne páči
  • 14 kusov hranatých magnetiek je so špinavým zubčekom
  • 1 kus okrúhla magnetka s víťazným pohárom, ktorú dieťatko získa po celom týždni, tú si môžete zvoliť vaše metódy odmeny

Ako tabuľka na čistenie zubov deťom pomáha?

Deti si používaním malých magnetiek trénujú svoju jemnú motoriku. Zároveň rozprávaním o nutnosti ústnej hygieny  si rozširujú aj slovnú zásobu a podporujeme aj ich emočný rozvoj. Rozprávať sa môžete o tom, čo ich čaká, ak si zúbky čistiť nebudú. Takto ich môžete včas pripraviť aj na tie menej príjemné udalosti, ako je napríklad návšteva zubára. Tým, že je tabuľka členená na dni v týždni, dieťatko zároveň začína chápať čas. Začína rozlišovať ráno, večer, dni v týždni.

Základná tabuľka je aj popisovateľná fixami (na biele tabule), preto väčšie detičky nemusia využívať iba magnetky, ale môžu si zúbky kresliť, alebo si robiť úplne iné značky, že si zúbky vyčistili.  Tým podporíte aj ich kreatívne myslenie. Môžu si teda okienka vyfarbovať, robiť si krížiky, značiť si farebne. Spôsob nechajte úplne na nich.

Fixky nie sú súčasťou kalendára, ale nájdete ich v našej kategórii doplnky k magnetickým tabuliam, kde nájdete aj stierky či čistiace tekutiny.

Je naozaj veľa možností, ako zabezpečiť, aby čísla boli pre deti skutočne zábavou. Viac tipov, ako na to si môžete prečítať na našom blogu. Nezabudnite nás sledovať aj na sociálnych sieťach Facebook a Instagram, kde pravidelne pridávame tipy na rôzne témy.

Originalita

vzory na látkach tvorím sama

SLovenská Výroba

oblečenie je šité na Slovensku

KVALITA

dbám na kvalitu materiálu a potlače

Pozri si aj toto...